Наши проекти: Кујната на Ида и Јане

15337458_824993707641039_3375300092105284381_n

Се сеќавате на видео серијалот #МедоГотви, нели? :) По супер искуството со овој проект, ја продолжуваме соработката со нашите драги PROMES во нова кампања – Кујната на Ида и Јане. Го искористивме крајот на оваа година за да започнеме супер Continue reading

За нашето Google партнерство во Утринската на Телма

screenshot_2

Минатиот четврток Ира гостуваше во Утринска на Телма во која се зборуваше малку за нашето партнерство со Google, малку за нас како тимче, многу за дигитален маркетинг и агенциско работење :) Погледнете го интервјуто :) Tweet

Brand Union на All Web 2016

15102305_10211512359790749_1899792577_o

И оваа година, традиционално, бевме дел од конференцијата за дигитален маркетинг Аll Web, која се одржа во хотелот Александар Палас. Супер презентации и предавачи, одлична можност за нетворкинг и разменување на мислења и искуства со претставниците на одредени брендови и Continue reading

Brand Union на Marketing Kingdom во Скопје

14462787_1143839145696980_5192486432506732530_n

Ќе почнеме со тоа дека толку бевме понесени со настанот што заборавивме да објавиме фотографија во живо на било кој од профилите на социјалните мрежи на Brand Union. Во знак на извинување :) ви го нудиме овој блог пост, со Continue reading

#SparkMe 2016

BrianSolis_SparkMe

Минатиот викенд во Будва се одржа 4-тата по ред #SparkMe конференција каде говорниците имаа за цел да ја инспирираат публиката, да ги мотивираат да излезат од комфорната зона и да преземат чекори за промена во својот живот вклучително и во Continue reading

Ајде да си зборуваме за онлајн маркетинг :)

Screenshot_3

Во склоп на обуките на brainster.co, Ива од овој петок ќе одржи серија на работилници на тема онлајн маркетинг. На работилниците ќе зборуваме за промовирањето онлајн, ќе споделиме наши искуства, грешки и успеси, чекори за подобро комуницирање онлајн :) Повеќе Continue reading

Influencer marketing? Yes please!

10391468_1067428036634286_1744914634281895903_n

Не сме баш големи фанови на зборот „влијателни“ и делењето на интернет корисниците според нивната популарност, но influencer маркетинг е нешто за кое мораме малку да позборуваме :) Одбирањето на популарни ликови (за доброто на тастатурата отсега ќе ги викаме Continue reading

Ира на 15-то Бизнис кафе

944934_1228994923801320_2241665510109172962_n

Ако редовно го читате нашиот блог сигурни сме дека сте забележале колку многу сакаме да си зборуваме за Brand Union и нашите проекти :) Следниот четврток овие муабети ќе ги пренесеме малку офлајн, поточно на 15-то Бизнис кафе на кое Continue reading

Колку добро ја познавате Кисела Вода?

Untitled

Пред некое време прошетавме низ Кисела Вода и ги прашавме жителите неколку прашања врзани со нивната населба. Од спомени од младоста, до познати ликови и омилени делови од населбата, се изнаслушавме убави приказни од насмеаните комшии кои ни покажаа само Continue reading